Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Portalli*Portalli*  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Tuna: Ja dashuria ime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 63
Age : 36
Registration date : 06/01/2008

Tuna: Ja dashuria ime Empty
MesazhTitulli: Tuna: Ja dashuria ime   Tuna: Ja dashuria ime Icon_minitimeWed 5 Mar 2008 - 10:29

Tuna: Ja dashuria ime Tuna2_thumb
Cilat janė ndryshimet e Tunės kohėt e fundit si nga pamja, ashtu edhe nga karakteri?
“Nga pamja nuk kam bėrė ndryshime drastike kohėt e fundit dhe nuk planifikoj tė bėj mė. Ndėrsa nga karakteri kam ndryshuar shumė, nė aspektin pozitiv. Tani mendoj dhe veproj ndryshe nga para disa vitesh, sepse vetė “show biznesi” mė bėri mė tė pjekur”.

-Je e dashuruar me njė reper nga Kosova, kėshtu qė ėshtė pėrfolur se Tuna sė shpejti edhe do tė martohet me tė...
“Nuk e kam nė plan tė martohem sė shpejti. Kjo ėshtė gjėja e fundit qė mė shkon ndėrmend tani. Jam e koncentruar nė karrierė. Por natyrisht qė njė ditė do tė martohem dhe do tė krijoj familjen e madhe, ashtu sikurse e kam paramenduar”.

-A mendon se lidhjen tuaj edhe mė tė fortė si ēift, e bėn profesioni i njėjtė me tė?
“Profesioni i njėjtė ėshtė njė pėrparėsi nė suksesin e njė lidhjeje, por nuk ėshtė vetėm kjo. Mendoj se gjithēka varet nga vetė karakteri i tė dyja palėve”.

-Mė shumė kohė Tuna kalon nė Kosovė, apo nė Shkup?
“Kohėve tė fundit mė shumė jam nė Shkup, por edhe nė Kosovė jam shumė shpesh”.

-Si kalon njė ditė e Tunės?
“Po varet nga periudha. Kohėt e fundit ditėt i kaloj mė relaksuese; dy herė nė javė marr orė solo kėndimi. Gati ēdo ditė bėj ushtrime dhe punoj me koreografen time pėr prezantimin skenik... Ka edhe ditė tė stėrngarkuara me takime tė ndryshme, tė cilat marrin shumė energji”.

-Ēfarė profesioni pėrveē kėngėtares planifikon tė kesh?
“Edhe pse po i afrohem fundit tė studimeve, nė shkencat e komunikimit, ende nuk mund ta paramendoj veten me ēfarė do tė isha marrė pas kėndimit. Nuk do tė mund tė jetoja njė jetė pasive, si njė e punėsuar, sepse jeta ime ėshtė e paparashikuar dhe duhet tė funksionojė 300 nė orė. Ky ėshtė satisfaksioni im...”.

-Deri nė ēfarė moshe mendon tė merresh me muzikė?
“Vetė koha do ta tregojė”.
-A jeni e lodhur nga popullariteti?
“Popullariteti ka anėt e veta pozitive dhe negative. Unė mendoj qė me vite mėsova t’i ballafaqoj edhe ato negativet dhe mė mbetet vetėm tė kėnaqem nė ēdo moment tė popullaritetit qė kam”.

-Ēfarė zhanri tė muzikės preferoni ju vetė?
“Muzikėn soul, RnB dhe hip-hop”.

-Cilin nga kėngėtarėt preferoni tė dėgjoni?
“Ka shumė artistė shqiptarė qė mė pėlqejnė, por do tė kisha veēuar Eda Zarin”.

-Pendimi i Tunės…Jeni penduar ndonjėherė pėr ndonjė gjė?
“Po, pėr shumė gjėra nė jetė”.

-Dhe cili ka qenė gabimi yt gjatė karrierės tėnde qė do tė doje ta pėrmirėsoje?
“Mendoj qė karrierėn e kam ndėrtuar me mbikėqyrje tė njerėzve tė dashur dhe kjo mė ka ndihmuar qė mos tė bėj gabime trashanike dhe tė papėrmirėsueshme”.



Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://shoqeria.catsboard.com
 
Tuna: Ja dashuria ime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tuna braktis Ledrin
» Dashuria Kuron Semundjet?
» A egziston dashuria e vertet Sot
» Dashuria ne syte e nje djali 10 vjecar !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Kengetaret-
Kėrce tek: