ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Teuta-live
Princess
Princess


Numri i postimeve : 22
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Sat 12 Jan 2008 - 3:12

Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?


Per mua personalisht jan 3 gjerat me kryesore ne jete:

1. Prinderit e mi dmth. Familja e ime

2. Shendeti

4. Paqja ne jete dhe ne tere boten


Arsyja?

1. nese e kam familjen time pran meje athere ndjehem shume e lumtur ne jete. Dhe kjo lumturi nuk zevensohet me asgje ne jete keshtu qe mundohem ta gezoj gjdo moment me prinderit e mi te dashur.

2. Shendet nese e ke shendetin i gje te gjitha ne jete, nese nuk e ke shendetin athere nuk te vyan as pasurija e botes.

3. Paqja, nese ka paqe ne bote athere do te kete edhe sinqeritet, respek dhe moral ne bote.Dashuria ėshtė me tė vertetė e nevojshme. Por ajo ėshtė per mua personalisht nė kategoriejen familjare. Atij personit te cilit ja dhuroj dashurijen time bėhet pjesėtar i familjes time kėshtu qė tė dyat kombinohen mė njėri tjetren.

Nje dashuri e vertet mundet vetem te jete e mire dhe e respektushme nese ma se pari kemi respekt ndaj familjes sone e andej mundemi me thane se jemi ne gjendje te dhurojm dashuri per dikend tjeter ndryshe jo..medoj se ne baze te respektit per dikend lulezon nje dashuri e vertete.

tung ju pėrshėndes Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DeQaNaSjA
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 726
Age : 27
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Sat 12 Jan 2008 - 14:37

Gjithashtu edhe une mendos si teuta kto te 3 jan gjert kryesore ne jeten e njeriut pastaj vin tjerat...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MiRa

avatar

Numri i postimeve : 804
Age : 31
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Sat 12 Jan 2008 - 15:33

Tri gjėrat mė tė rėndėsishme qė ZOTI mi ka dhėnė janė ;-

Qė tė n'djeki udhėn e dreit,

Gjethashtu Familja,

Poashtu qė Paqja tė dominoi nė gjithė botėn...

Arsyja ?

1. Qė ta n'djeki udhėn e dreit arsyja ėshtė sepse duke n'djekur kėtė udhė, mė jep mundėsin qė tė arrij ta dalloi tė keqen nga e mira, dhe zgjidhjet qė i bėj nė jėtė tė jėnė tė dreita....

2. Familja, sepse me familjen kam besim tė madhė, dashuria ndaj tyre ėshtė aq e madhe sa nuk mundet asnjėri tjeter ta zavendėsoi...

3.Paqja tė dominoi ne botė, pra siq ka thėn koloegja ime ''Teuta-live'' deri ku tė dominoi paqja nė botė dmth qė njeriu ka filluar tė repspektoi tė tjerėt, tė jetė i sinqert etj, etj,

Tė shpresoin me Ndihmen e KRUJUSIT qė kja deshir tė realizohet njė Dite....

Respekt nga une MiRa !

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arber.d
KinG of RaP
KinG of RaP


Numri i postimeve : 145
Age : 28
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Sun 20 Jan 2008 - 1:43

UJE
AJRI
DASHNIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GentaNumri i postimeve : 20
Registration date : 17/02/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Thu 28 Feb 2008 - 15:12

ZOTI
ALLAHU
KRIJUESI
sna vyn tjetergjo mos u munoni padihava se kot e kini vetem i MADHI ZOT na vyn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Benita

avatar

Numri i postimeve : 102
Age : 27
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Fri 21 Mar 2008 - 22:26

Familja
Lumturija
Dashurija Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
daff.a
Princess
Princess


Numri i postimeve : 111
Registration date : 11/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Wed 2 Apr 2008 - 15:29

shkolla
familja
shendeti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GeTuShJa
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 359
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   Mon 9 Jun 2008 - 12:28

Ajri-pa ajr smunet me jetu njeri
Uji- as pa uj sjeton dot
Buka-ma shum se 3-5 dit smuj rrin pa honger buk more hahha:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cilat janė 3 gjėrat mė kryesore pėr njeriun?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Bised e Lire-
Kėrce tek: